Kompleksowe konsultacje urologiczne

Zapraszam Państwa do odwiedzenia mojego gabinetu konsultacyjnego.
Oferuję kompleksowe badanie urologiczne lub poradę konsultacyjną w przypadku wykonanych wcześniej badań.

Na czym polega taka porada?

 • Podstawą dobrej diagnozy i włączenia skutecznego leczenia jest rzetelnie zebrany wywiad chorobowy.
  Powinni Państwo przed wizytą u urologa dokładnie sprecyzować dolegliwości: ich czas trwania, stopień nasilenia i nazwać kłopot z jakim się nie mogą uporać oraz określić oczekiwania z jakimi przychodzicie do lekarza. Będzie nam łatwiej rozmawiać.
  Optymalnie byłoby gdyby Państwo mieli ze sobą poprzednie wyniki wszystkich badań, zarówno laboratoryjnych (morfologia, poziom kreatyniny, poziom kwasu moczowego, badanie ogólne moczu), obrazowych (USG, urografia, wynik tomografii komputerowej, wynik rezonansu magnetycznego), jak i karty wypisowe ze szpitala. Zaoszczędzimy na wydatkach i na czasie.
  Proszę pamiętać, że standardem przygotowania się do badania USG układu moczowego jest wypełniony moczem pęcherz moczowy. Nie będzie konieczności powtarzania badania.
  BadanieUSG z pustym pęcherzem jest badaniem niepełnym !!!!

 • Kolejnym etapem wizyty jest badanie fizykalne. 
  Mężczyźni powinni przygotować się na badanie przez kiszkę stolcową, (per rectum) i badanie narządów płciowych- (jądra i prącie.)

 • Panie w określonych przypadkach wymagają badania na fotelu ginekologicznym.
  Jeżeli wymagane są wysokospecjalistyczne procedury diagnostyczne, jak np. cystoskopia (badanie pęcherza, uretroskopia, badanie cewki) lub badanie profilu metabolicznego w przypadku kamicy moczowej; wykonuję je na bazie doskonale wyposażonego Szpitala Specjalistycznego EuroMediCare przy ulicy Pilczyckiej 144 we Wrocławiu.

W ramach konsultacji urologicznej również kwalifikuję pacjentów do leczenia zabiegowego. Leczenie operacyjne,  więc zarówno małe zabiegi otwarte, jak i zabiegi endoskopowe -wykonuję w komfortowo wyposażonych salach operacyjnych.

Prowadzę obserwację i opiekę pooperacyjną szczególnie w przypadkach onkologicznych (tzw. follow up).

Podejmuję się również leczenia objawowego i paliatywnego mężczyzn z nieoperacyjnym rakiem stercza.

Prowadzę również badania z  zastosowaniem preparatu Botox w leczeniu  objawów pęcherza nadreaktywnego i zaburzeń  koordynacji zwieraczowo-wypieraczowej.